O nošení dětí

Když jsem přemýšlela, kdo by vám měl odpovědět na tuto otázku, tak jsem věděla, že to musí být jedině má kamarádka a dula Sandra Dušková, která je také laktační poradkyní a lektorkou nošení dětí. Nechte se inspirovat.

 

 

Nošení děti je přirozená věc

Děťátko je během celého těhotenství napojeno na svou maminku. Slyší tlukot jejího srdce, hlas a smích, cítí její vůní a teplo, tak jak je to pro něj přirozené. Po porodu tomu nebývá jinak, a protože jsou děti nesmírně moudré, vyzývají nás ke kontaktu, mnohokrát například pláčem.

Zde se dostáváme k nošení dětí. Je to ta nejpřirozenější věc, která mateřství provází

 

V případě nošení miminka v šátku, či ergonomickém nosítku matka cítí vůni svého děťátka, což podporuje uvolňování hormonů důležitých pro kojení. U miminka dochází k tzv. postupnému napřimování. Nejprve je novorozenec schoulený v bezpečí u matky a až postupně s osvalováním krční páteře zvedá hlavičku, narovnává zádíčka. 

 

Nošení pomáhá i po zdravotní stránce děťátka

Nošení dětí je také vhodné v případě refluxu, stejně tak je tato poloha velmi výhodná pro kojení. Kojenec je v přirozené savčí pozici a velice dobře se přisává k prsu. Z hlediska trávení dítěte je nošení také velmi přínosné, trpí-li miminko na koliky, je vhodné podpořit peristaltiku polohou na žabičku (tvar nožiček do písmene M) a přitisknutím děťátka na matčino břicho zároveň nahřát jeho bříško a podpořit tak odchod plynů. 

I v případě problémů s kyčlemi děťátka je nošení v ergonomické poloze snadné řešení.

Pokud bych měla vyjmenovat praktické výhody je to nepochybně neomezený pohyb matky, volné ruce pro starší sourozence, či domácí práce, možnost nakojit děťátko kdekoliv a diskrétně, možnost uspat a uklidnit své miminko kdykoliv a kdekoliv. 

 

S BellyBoo® vsadkou ušetříte

V neposlední řadě také nemusíte miminko tolik teple oblékat. Díky nosící vsadce od BellyBoo® variabilně a snadno může nosit nejen maminka, ale také tatínek.

 

Autor článku: Sandra Dušková