Proč nosit

Když jsem přemýšlela, kdo by vám měl odpovědět na tuto otázku, tak jsem věděla, že to musí být jedině má kamarádka a dula Sandra Dušková, která je také laktační poradkyní a lektorkou nošení dětí. Nechte se inspirovat.

 

Nošení dětí je přirozená věc

94743835_229549618146098_7578265705536028672_n
 
 
Děťátko je během celého těhotenství napojeno na svou maminku. Slyší tlukot jejího srdce, hlas a smích, cítí její vůní a teplo, tak jak je to pro něj přirozené. Po porodu tomu nebývá jinak, a protože jsou děti nesmírně moudré, vyzývají nás ke kontaktu, mnohokrát například pláčem.

 

Zde se dostáváme k nošení dětí. Je to ta nejpřirozenější věc, která mateřství provází

 

V případě nošení miminka v šátku, či ergonomickém nosítku matka cítí vůni svého děťátka, což podporuje uvolňování hormonů důležitých pro kojení. U miminka dochází k tzv. postupnému napřimování. Nejprve je novorozenec schoulený v bezpečí u matky a až postupně s osvalováním krční páteře zvedá hlavičku, narovnává zádíčka. 

 

 

 

Nošení pomáhá i po zdravotní stránce děťátka

94886569_2570014639918062_6527750351708225536_n

Nošení dětí je také vhodné v případě refluxu, stejně tak je tato poloha velmi výhodná pro kojení. Kojenec je v přirozené savčí pozici a velice dobře se přisává k prsu. Z hlediska trávení dítěte je nošení také velmi přínosné, trpí-li miminko na koliky, je vhodné podpořit peristaltiku polohou na žabičku (tvar nožiček do písmene M) a přitisknutím děťátka na matčino břicho zároveň nahřát jeho bříško a podpořit tak odchod plynů. 

I v případě problémů s kyčlemi děťátka je nošení v ergonomické poloze snadné řešení.

Pokud bych měla vyjmenovat praktické výhody je to nepochybně neomezený pohyb matky, volné ruce pro starší sourozence, či domácí práce, možnost nakojit děťátko kdekoliv a diskrétně, možnost uspat a uklidnit své miminko kdykoliv a kdekoliv. 

 

S BellyBoo® vsadkou ušetříte

V neposlední řadě také nemusíte miminko tolik teple oblékat. Díky nosící vsadce od BellyBoo® můžete miminko nosit oblečené i venku tak, jak bylo oblečené doma bez nutnosti převlékání. Jednoduše přes sebe a děťátko dáte další vrstvu, která vás zahřeje.

Vsadka je variabilní a snadno s ní tak může nosit nejen maminka, ale také tatínek.

 

Autor článku: Sandra Dušková 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení